W dniu dzisiejszym miało miejsce uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Prezydentem Mariuszem Wołoszem, a Właścicielką firmy Greta Sport Panią Iloną Stańczyk.

W imieniu społeczności GKS Rozbark Bytom pragnę podziękować Panu Prezydentowi Mariuszowi Wołoszowi oraz władzom miasta za przywrócenie Budżetu Obywatelskiego Mieszkańcom Bytomia. To co było naszym niedoścignionym marzeniem od 2016 roku, kiedy przyszedłem do klubu, który był w likwidacji i nie było kompletnie nic, teraz się ziści.

Marceli Kasprzycki wiceprezes GKS Rozbark

Przypominamy że #BO_Rozbark z 2019 roku obejmował pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej. Nawierzchnia ma posiadać certyfikat FIFA, który potwierdza najwyższą jakość płyty boiska. Zostaną również zamontowane urządzenia sportowe – bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty, postawione zostanie ogrodzenie, wybudowane będą ciągi komunikacyjne – chodniki i place oraz zainstalowany system odwodnienia boiska, monitoring i oświetlenie.

Przetarg na budowę wygrała firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej.

Mamy nadzieję, że obiekt przysłuży się lokalnej społeczności i za jakiś czas uda się wyłonić nowe talenty, które być może będą potem rozwijały się na arenie międzynarodowej.

Ilona Stańczyk, właścicielka firmy GretaSport z Dąbrowy Górniczej,

Zgodnie z harmonogramem inwestycja na blisko 4 mln zł, z czego 2 mln to dotacja z ministerstwa sportu powinna zostać zakończona do końca 2021 roku.

Wszyscy dzisiaj jesteśmy szczęśliwi, że w końcu będziemy mogli bezpiecznie trenować. W naszej akademii jest 200 dzieciaków. Inwestujemy jako klub sporo pieniędzy żeby nasze dzieci miały godne warunki do trenowania i nie zamierzamy odpuszczać. Do tegorocznego budżetu zgłosiliśmy pod ocenę mieszkańców miasta i naszej społeczności projekt budowy hali łukowej, czyli popularnego “balona” na naszym obiekcie, dzięki czemu staniemy się samowystarczalni. Tego typu hale stoją w Rudzie Śląskiej, Sosnowcu czy w Warszawie. Nasze dzieci nie są gorsze i też na takie warunki zasługują.

Marceli Kasprzycki wiceprezes GKS Rozbark.

Warto dodać, że przeprowadzone zostaną również dodatkowe prace na blisko 800 tys. złotych.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt w 2019 roku oraz osobom bez których to wszystko by się nie udało: Patrycja Więtczak, Jakub Kubica, Damian Dudek, Michał Bieda, Adam Fras, Maciej Bartków, Stanisław Korman, Jan Widera, Przemysław Siemieniec, Dariusz Kosiba, Paweł Lewicki, Tomasz Kasperek, Damian Jonak, Maciej Stelmaszyński, Marceli Kasprzycki i wielu, wielu innych… DZIĘKUJEMY!