Prezentujemy relacje ze sparingów oraz turniejów naszych drużyn młodzieżowych, które odbyły się w ostatnich 2 tygodniach.

Młodzik Młodszy – U12 (2009/2010)

Swój pierwszy sparing w nowym roku rozegrała drużyna młodzika młodszego. Przeciwnikiem naszej drużyny była drużyna PKS Józefka Chorzów.

GKS Rozbark 0:1 PKS Józefka Chorzów

Orlik Młodszy – U11 (2011)

Drużyna orlika młodszego rozegrała w jeden weekend dwa sparingi. W sobotę 23 stycznia mierzyli się w trójmeczu z dwoma drużynami Ruchu Radzionków, a w niedzielę jechali do Częstochowy na wymagający sparing z Rakowem Częstochowa.

GKS Rozbark 1:3 Ruch II Radzionków

GKS Rozbark 0:9 Ruch Radzionków

GKS Rozbark 4:21 Raków Częstochowa

Żak Starszy – U9 (2012)

W poprzedni weekend drużyna trenera Damiana Dudka wybrała się w daleką podróż aż pod Kraków do miejscowości Zielonki, gdzie wzięła udział w turnieju. Nasi młodzi zawodnicy zmierzyli się z rówieśnikami z takich drużyn jak Garbarnia Kraków, LKS Żyglin, Clepardia Kraków, Zieleńczanka Zielonki czy Skalanka Skała. Drużyna odniosła 2 zwycięstwa, 2 porażki i 1 remis co ostatecznie dało 4 miejsce w turnieju.

Żak Młodszy – U8 (2013)

Sobotni turniej dla rocznika 2013 było udany. Po fazie grupowej po czterech meczach drużyna zajęła drugie miejsce w grupie co dało wejście do Champions League. W pierwszej fazie turnieju nasza drużyna odniosła następujące wyniki:

Rozbark 3:0 Odra

Rozbark 4:3 UKS Głogówek

Rozbark 8:0 Jastrząb Bielszowice

Rozbark 3:5 Kolejarz Gliwice

W Champions League spadła trochę koncentracja i turniej drużyna zakończyła na 5 miejscu dokładając poniżej zaprezentowane wyniki:

Rozbark 0:2 Górki Śląskie

Rozbark 2:3 TP Jastrząb Bielszowice

Rozbark 2:5 Kolejarz Gliwice

Rozbark 2:1 Ruch Chorzów

Łącznie drużyna rozegrała 8 spotkań, w których zanotowała 4 zwycięstwa i 4 porażki. Jednak najbardziej cieszy fakt, że w prawie każdym meczu nasi młodzi adepci piłki nożnej mogli się cieszyć z bramek.

Skrzat Starszy – U7 (2014)

W styczniu nasza grupa 2014 wzięła udział w turnieju oraz sparingu. Poniżej prezentujemy krótkie relacje trenerów na temat tych zawodów.

W dniu 20 stycznia drużyna z rocznika 2014 rozegrała sparing z Ruchem Radzionków na hali MOSiR w Radzionkowie. Mecze toczyły się na dwóch boiskach jednocześnie w systemie 3×3 na jednym boisku na dwie bramki na drugim na cztery bramki. Nasi zawodnicy realizowali założenia meczowe co przełożyło się na wiele zdobytych bramek. Dziękujemy zespołowi gospodarzy za mecz.

W ostatnią niedziele tj. 31 sytycznia, nasza drużyna z rocznika 2014 brała udział w halowym turnieju w Woźnikach. Turniej rozgrywany był w systemie “funinio” (4 bramki, stefa strzełu, 3×3). Zgodnie z założeniami trenerów grupa została podzielona na dwa zespoły 6 osobowe które rozegrały po 7 spotkań. Zawodnicy realizowali założenia meczowe wchodzili w pojedynki 1×1, strzelając mnóstwo bramek oraz realizowali odbiór piłki po stracie. Jedna drużyna wygrała wszystkie spotkania, druga drużyna przegrała jedno spotkanie z Dream Team Tarnowskie Góry. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. W turnieju wzięły udział: MLKS Woźniki, AP Nitron Krupski Młyn, AP Tworóg, Orzeł Nakło Śląskie. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Powoli wracamy do systematycznego grania we wszystkich grupach, tak więc będziemy również wracać do cotygodniowego relacjonowania wydarzeń z boisk, w których biorą udział nasze drużyny młodzieżowe.